Google İnternetsiz Çeviri Hizmetini Duyurdu

Google tarafından çevrimdışı dil çeviri uygulamasının kalitesinin artırıldığı duyuruldu.. Yakın bir zamanda gelecek bir güncelleme ile kullanıcıların internet kullanım hakkı olmasa bile cümle yapısı ve dil bilgisi gibi konularda çeviriden yardım alabilecek.

Google Çeviri internet kullanımı ile oldukça başarılı sonuçlar verebiliyordu. Ancak şirkey bununla yetinmedi ve internet olmayan ortamlarda da en iyi olmak istediğini gösteren çılgın bir adım attı. Yakın bir zamanda Google çeviri uygulamasına gelecek biir güncelleme ile kullanıcı deneyimi internetin olmadığı ortamlarda istenilen sonucu verebilir.

Aslında bakıldığı zaman bu çevrimdışı kullanım yabancı bir ülkede seyahat edeb birisi için oldukça güzel bir uygulama. Japonca ve Tay dili dahil olmak üzere birçok farklı dilde çeviri yapabilecek internetsiz Google çeviri uygulaması 10 yeni dil seçeneğini de üzerinde bulunduracak. Arapça ve Urduca da bu diller arasında.

Eklenen yeni diller ile Google arayüzde de değişikliğe gitti. Artık Google çeviri uygulamasından destek alan kullanıcılar kendi dillerinden yabancı bir dile metin çevirisi yaptığı zaman hem orijinal komut dosyasının çevirisini hem de alfabe kullanan kelimeyi anlatan harf çevirisini aynı anda görme imkanına sahip olacak. Bu yenilik kullanıcılara kullanım kolaylığı ve karşılaştırma imkanı sunarken dil öğrenmek isteyenlere de yardımcı olacak.

Google çeviri çevrimdışı kullanım özelliği iOS ve Android cihazlar için AppStore ve Play Store’da yakın bir zamanda yayında olacak. Bu güncel özellikten faydalanmak isteyen kullanıcılar, ihtiyaç duyulan dilleri indirerek uygulamayı kullanabilir. Dilleri önceden indirmiş kişiler ise gerekli yönlendirmeleri takip ederek uygulamayı yükseltebilecek.Google İnternetsiz Çeviri Hizmetini Duyurdu” için bir yorum

Yorumlar kapatıldı.