Samsung’dan Mobil ile TV Arasındaki Etkileşimi Artıracak Yeni Patent

Samsung markası son dönemlerde Avrupa Fikri Mülkiyet Ofisi’ne (EUPO) patent başvurunda bulundu. İki yeni yazılım için patent başvurusunda bulunan Güney Kore’li teknoloji devi ‘Samsung Mobile View’ ve ‘Samsung My Album’ ismini taşıdığı bu iki patenti TV’ler ve akllı telefonlar arasındaki etkileşimi daha sağlıklı hale getirmek için kullanılacak.

Bu patent başvurulardan birincisi ‘Mobile View’. Mobile View metin, resim ya da ses gibi dosyaların iletimi konusunda TV ve mobil arasındaki iletişimin sağlığını artıracak.

Samsung-Mobil-ile-TV-Arasındaki-Etkileşimi-Artıracak-Yeni-Patent

Samsung markasının günümüzde akıllı telefon içeriğini TV’de görüntülemeye olanak sağlayan SmartThings isimli bir uygulaması mevcut olsa da Mobil View kullanıcılara daha iyi bir deneyim sunacak. Buna benzer biçimde ‘Samsung My Album’ adlı proje mobil cihazlardaki görselleri TV ekranında özel bir düzende görüntüleyecek.

Samsung markasının hizmet verdiği alan bu kadar geniş olunca firmanın QLED TV’leri ve Galaxy serisi akıllı telefonları da haliyle kullanıcılardan tam not almayı yıllardır başarmış durumda. Bununla beraber teknoloji pazarı gün geçtikçe rekabetin arttığı bir pazar ve Samsung, cihazlar arası bağlantı konusuna da verdiği önemi bu doğrultuda artırmaya başladı. Bunun etkisi ile beraber Samsung Mobile View ve Samsung My Album uygulamalarının cihazları ve TV’leri NFC aracılığı ile birbirine bağlayacak