Scratch Nasıl Üye Olunur?

Scratch nasıl üye olunur? sorusunun cevabını resimli olarak sizinle paylaşacağız. Scratch programına üye olmak için ilk yapmanız gereken bir mail adresi sahibi olmaktır. Eğer bir mail adresiniz varsa http://scratch.mit.edu adresine giderek üyelik işlemine başlayabilirsiniz. Bir mail adresiniz yoksa buraya tıklayarak kendinize yeni bir mail adresi oluşturabilirsiniz.

Kendinize yeni bir mail adresi aldıktan sonra programa üye olabilirsiniz. 

Artık hazırsanız şimdi kendimize yeni bir scratch hesabı oluşturalım. Aşağıda scratch web sayfasının giriş ekranını görüyorsunuz.

1) Scratch Nasıl Üye Olunur? sorusunun cevabı için tek yapmanız gereken “scratch’a katıl” butonuna tıklamak!

scratch kayıt ol

2) “scratch’a katıl” butonuna tıkladığımız zaman karşımıza aşağıdaki pencere açılacak. Buraya benzersiz bir kullanıcı adı ve uygun bir parola girerek “sonraki” butonuna tıklayalım. Sonraki adıma geçerek kayda devam edelim.

scratch kayıt ol1

3) Kendimize uygun bir kullanıcı adı ve şifre belirledikten sonra karşımıza aşağıdaki pencere gelecek. Buradan “Turkey” seçeneğini seçerek “sonraki” butonuna tıklayalım.

scratch kayıt ol2

4) Ülke seçimini yaptıktan sonra doğum tarihimizi seçeceğimiz ekran bizi karşılayacak. Ay ve yıl seçimi yaparak “sonraki” butonuna tıklayalım. Bir sonraki adıma geçelim.

scratch kayıt ol3

5) Doğum tarihimizi seçtikten sonra cinsiyet ekranının bizi karşıladığını göreceğiz. Cinsiyet seçimi yaparak “sonraki” butonuna tıklayalım.

scratch kayıt ol4

6) Son adım olarak mail adresimizi yazacağımız ekranın bizleri karşıladığını görüyoruz. Mail adresini yazıp “Create Your Accont” butonuna tıklayarak kaydı tamamlıyoruz.

scratch kayıt ol5

7) Kaydı tamamladıktan sonra karşımıza bir bilgilendirme ekranının geldiğini göreceğiz.

Ben “lifeacode” kullanıcı ismi ile kayıt olduğum aşağıdaki gibi bir ekran beni karşıladı.

scratch kayıt ol6

NOT: Kullanıcı kaydının tamamlanabilmesi için mail adresinize bir aktivasyon maili gönderilecek. Bu maile tıklayarak kaydı tamamlayabilirsiniz.